LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E diela me diell, por me temperatura minus 7 gradë/ Mesdita mbetet për t’u shijuar

29 Janar 2023, 08:10, Sociale CNA

E diela me diell, por me temperatura minus 7 gradë/ Mesdita mbetet për

Territori shqiptar, sot do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, si pasojë e masve ajrore të ftohta që kanë depërtuar nga Verilindja e kontinentit Europian drejt Shqipërisë.

Duke sjellë deri në orët e pasdites në një pjesë të mirë të territorit dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirash.

Sipas MeteoAlb, orët vijuese do t'i bëjnë më të dukshme vranësirat në vend, por nuk do të mund të gjenerojnë reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga -7°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40  km/h nga Veriu duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga