LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptarët besojnë se vendin duhet ta drejtojnë të rinjtë

27 Janar 2023, 22:42, Sociale CNA

Shqiptarët besojnë se vendin duhet ta drejtojnë të

55.4% e shqiptarëve besojnë se frenat e vendit tonë duhet t’i marrin të rinjtë në dorë. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, vetëm 12.8% e shqiptarëve nuk janë dakord që vendi të drejtohet nga të rinjtë, ndërsa 31.8% janë neutralë.

70.5% e shqiptarëve janë dakord që në vendin e tyre të punës të drejtohen nga një i ri i kualifikuar që është 30 vjeç.

23.9% e shqiptarëve mendojnë se është disi e pranueshme dhe 5.1% e konsiderojnë të papranueshme që të drejtohen nga një 30-vjeçar./ Euronews Albania

Shqiptarët besojnë se vendin duhet ta drejtojnë të

Lajmet e fundit nga