LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarret/ Deputeti ‘vë me shpatulla pas muri’ Peleshin, i përmend inceneratorët

6 Qershor 2022, 18:09, Politikë CNA
Zjarret/ Deputeti ‘vë me shpatulla pas muri’ Peleshin, i
Ministri i Mbojtjes, Niko Peleshi

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu ka folur me tone të ashpra në Parlament lidhur me situatën nga zjarret në vend.

Agalliu i kërkoi llogari ministrit të Mbojtjes, Niko Peleshi, teksa e pyeti  se çfarë masash kanë marrë dhe përse nuk ka një helikopter zjarrfikës.

Ai deklaroi se me paratë e inceneratorëve mund të ishte blerë një helikopter.

“Çfarë është bërë nga zjarret e vitit të kaluar deri sot? A janë marra masa? A mund të kishim një helikopter zjarrfikës?

Mund të ishin hequr një sasi e caktuar parash nga Inceneratorët për këtë ditë. Jemi vetëm në fillim e sezonit. Rama kishte nxjerr një postim që pritet të jetë një sezon i nxehtë, çdo të thotë kjo. A ka sot pushues në qytetin e Vlorës që nuk thith ajrin dhe tymin që del nga flakët e Sazanit e të mos flasim për municionet që përbëjnë rrezik për ushtarët dhe zjarrfikësit”, theksoi deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga