LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Taulant Balla me kusi në Kuvend, nuk u përjashtua/ Deputeti i PD-së argumenton shkarkimin e Nikollës

16 Shkurt 2023, 09:39, Politikë CNA

Taulant Balla me kusi në Kuvend, nuk u përjashtua/ Deputeti i

Deputeti i PD-së, Dashmor Sula, ka thënë thënë se s’mund të vazhdohet më me përjashtimin e deputetëve.

Sula ka hequr paralele me Kuvendin që drejtohej nga Jozefina Topalli në qeverisjen e Berishës dhe me atë të sotmit.

Në një intervistë për gazetarin Andi Kapxhiu, Sula ka thënë se dikur nuk u morën masa për përjashtimin e deputetëve, edhe pse socialistët u sollën siç po sillen sot demokratët, madje më ashpër.

“Vijmë tani te parlamenti. Jemi çmendur të gjithë në të njëjtën kohë. Më vjen turp që jam pjesë e këtij parlamenti. Ka pasur kusi në parlament nga Taulant Balla, por Berisha nuk i përjashtoi nga parlamenti. As Jozefina Topalli për të cilën kam rezervat e mia, nuk i përjashtoi. Ky është diskriminim, është sjellje që nuk e kuptoj. Prandaj duhet të shkarkohet Nikolla. Kemi hyrë në një vorbull e po bëhemi të gjithë pis, ndaj më vjen turp. S’kam për ta bërë kurrë atë sjellje, por duhet t’i thërrasim mendjes. S’mund të vazhdohet kështu. S’mund të them që Rama ka marrë thesin me para, por ka përgjegjësi morale e politike. Kjo protestë duhet të shndërrohet në uragan me problemet që ka kjo mazhorancë. Unë jam i djathtë dhe fjala revolucion s’më pëlqen se u takon të majtëve. Do më pëlqente lëvizje popullore”, është shprehur Sula./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga