LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SPAK të veprojë”/ Vokshi: Kush vjedh e ka vendin prapa hekurave

12 Korrik 2022, 21:16, Politikë CNA
“SPAK të veprojë”/ Vokshi: Kush vjedh e ka vendin prapa
Deputetja, Albana Vokshi

Deputetja Albana Vokshi i ka bërë thirrje SPAK-ut të hetojë dhe të veprojë në lidhje me denocimet që kanë mbërritur për sa i përket aferës së inceneratorëve.

E ftuar në emisionin “Debat” në "A2CNN", Vokshi tha se kush vjedh paratë e taksapaguesëve shqiptarë, kush vjedh pronat private, kush vjedh në arsim, e të tjerë e ka vendin prapa hekurave.

“SPAK duhet të vepronte dhe duhet të veprojë. Kush ka vjedhur duhet të shkojë para drejtësisë. Nuk ka krim pa ndëshkim. Kush vjedh paratë e taksapaguesve shqiptarë, arsimit, kush vjedh pronat private e ka vendin pas hekurave”, tha Vokshi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga