LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpallet fituesi i primareve në Korçë

4 Dhjetor 2022, 20:00, Politikë CNA

Shpallet fituesi i primareve në Korçë

Shpallet fituesi i primareve në Korçë.

Mësohet se në Korçë ka fituar Ledina Aliolli, e cila kandidonte përballë doktor Gjergji Gjatës.

Siç raportoi më parë CNA.al, Korça ka regjistruar pjesëmarrjen më të ulët historike në një palë votime të zhvilluar në Partinë Demokratike e kësaj dege.

Aliolli ka rezultuar fituese me një diferencë rreth 200 vota ndaj rivalit të saj. Alolli ka fituar 616 vota ndërkohë që mjeku i njohur Gjergji Gjata 426 vota dhe avokatja Entela Dvorani 47 vota. Në fund pjesëmarrja e deklaruar zyrtare është 1108 vota./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga