LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, sërish në mbrojtje të Hysenbelliut/ “Qan” për hotelin pa leje që shembi IKMT

4 Dhjetor 2022, 19:00, Politikë CNA
Meta, sërish në mbrojtje të Hysenbelliut/ “Qan”
Kryetari i PL-së, Ilir Meta

Kryetari i PL-së, Ilir Meta ka dalë sërish në mbrojtje të Irfan Hysenbelliut, pas aksionit të IKMT-së që shembi "Prestige Resort" si ndërtim pa leje.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Meta është ankuar për prishjen e ndërtimeve pa leje të Hysenbelliut dhe ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe Qeverisë.

“Akti terrorist i Kryeministrit aktual kundër "Prestige Resort" përveçse një hakmarrje kriminale perverse ishte edhe prova më e padiskutueshme e një regjimi mafioz që ka asgjesuar shtetin e së drejtës.

Ky krim nuk do të amnistohet ndonjëherë dhe përgjegjësit e këtij akti skizofrenik jo vetëm do të përgjigjen përpara ligjit por do të paguajnë deri në një pasojat financiare të një akti të tillë banditesk.

Ora e Llogaridhënies po afrohet për bandën në pushtet!”, shkruan kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga