LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama nxjerr pamjet/ Drejt hapjes së dyerve “Shtëpia e Arbëreshëve” në Krujë

24 Nëntor 2023, 08:36, Politikë CNA

Rama nxjerr pamjet/ Drejt hapjes së dyerve “Shtëpia e

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të premte me një lajm për shqiptarët.

Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale me pamjet nga “Shtëpia e Arbëreshëve” në qytetin e Krujës.

Kreu i qeverisë bën të ditur se do të hapen dyert e “Shtëpisë së Arbëreshëve” dhe do të krijohet një hapësirë komunikimi mes brezash.

“Mirëmëngjes,

dhe me imazhet e Shtëpisë së Arbëreshëve, që do të hapë dyert në kryeqendrën arbërore të Krujës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri./ CNA

Lajmet e fundit nga