LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Votimi i buxhetit në 4 minuta/ Deputeti i PS-së: Nuk është normale

23 Nëntor 2023, 16:55, Politikë CNA
Votimi i buxhetit në 4 minuta/ Deputeti i PS-së: Nuk është
Deputeti i PS-së, Petro Koçi

Deputeti i PS-së, Petro Koçi ka folur për situatën në Kuvend si dhe votimin e projektbuxhetit të vitit 2024.

Sipas deputetit votimi i porjektbuxhetit në 4 minuta nuk ishte normal por legjitim duke i lënë fajin opozitës për situatën e shkaktuar me tymuese në Kuvend.

Ai tha se ishin të detyruar të zhvillonin një seancë të tillë.

“Duhet të rrinim nën tym më shumë që të kënaqeshim me produket shëndet-sjellëse të opozitës? Nuk është normale ajo që ndodhi por është legjitime. E gjitha ndodhi për shkak të opozitës, jo mazhorancës. Ne ishim përgatitur për të zhvilluar një seancë normale. Seanca është tango dy-palëshe, nuk bëhet me një palë. Ishim të detyruar të zhvillonim një seancë të tillë. Buxheti duhet të kalojë. Mund të më teket mua apo Sali Berishës të hedhim bomba në Kuvend… Mendoj se kemi bërë gjënë më të mirë të mundshme”, tha deputeti i PS-së./ CNA

Lajmet e fundit nga