LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Do të merrrte pjesë në Samitin III të Diasporës/ Albin Kurti anulon vizitën në Tiranë

23 Nëntor 2023, 10:44, Politikë CNA
Do të merrrte pjesë në Samitin III të Diasporës/ Albin
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Në Tiranë po mbahet dita e dytë e Samitit III të Diasporës.

Në këtë samit ishte parashikuar të merrte pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Por ditën e sotme Kurti nuk ka ardhur në Tiranë dhe si rrjedhojë nuk po merr pjesë.

Deri më tani nuk ka informacion pse kryeministri i Kosovës anuloi ardhjen e tij për të marrë pjesë në samit.

Ndërkohë, prezente është presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila mbajti edhe një fjalim./ CNA

Lajmet e fundit nga