LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta ankohet për Bashën/ "Më preu në besë, u shtri në këmbët e mia"

23 Mars 2023, 22:20, Politikë CNA

Meta ankohet për Bashën/ "Më preu në besë, u shtri

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, është shprehur se ish kreu i PD-së, Lulzim Basha, u shtri nën këmbët e tij për të shtyrë zgjedhjet vendore para 4 vitesh.

I ftuar në emisionin “Open”, Meta u shpreh se ai e preu në besë pasi vetë e caktoi sërish datën e zgjedhjeve dhe më pas zgjodhi mos regjistrohej në zgjedhje pasi e kishte opozitën me zero këshilltarë.

“Një njeri që e la opozitën me zero këshilltarë. Ç’të them unë për të? Njeri që u shtri në këmbët e mia për të shtyrë dekretin për zgjedhjet vendore para 4 vitesh. Pastaj caktoi datën e zgjedhjeve sepse 13 tetorin e caktoi ai e jo unë dhe nuk e regjistroi PD. Caktoi vetë datën, hyra në një debat me Ramën e socialistët, për interesin e Shqipërisë, dhe ai sërish më preu në besë”, tha Meta./CNA

Lajmet e fundit nga