LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mal me gënjeshtra nga ministrat e Ramës në TV”/ PD: Balla koordinator i krimit, 3 të vrarë në 2 ditë

28 Shtator 2023, 14:06, Politikë CNA
“Mal me gënjeshtra nga ministrat e Ramës në TV”/ PD:
Drejtuesi i Departamentit të Sigurisë në PD, Avenir Peka

Drejtuesi i Departamentit të Sigurisë në PD, Avenir Peka,  në një deklaratë për mediat, teksa përmendi ngjarjet e rënda të ndodhura në 36 orët e fundit në vend tha se këmbimi i Bledi Çuçit me Taulant Ballën nuk ka ndryshuar asgjë për rendin.

Sipas tij 3 të vrarë dhe 5 të plagosur në 36 orë, në Koplik, Dukagjin, Rrëshen e Durrës, janë pasqyra e ftohtë e krimit që ka pllakosur territorin.

Peka thotë se Taulant Balla ka ardhur në detyrë si koordinator i përgjithshëm i krimit, për t’i ushqyer këto lidhje dhe jo për t’i shkatërruar ato.

Deklarata e plotë:

Këmbimi i Bledi Çuçit me Taulant Ballën nuk ka ndryshuar asgjë për rendin, sigurinë dhe qetësinë publike në Republikën e Shqipërisë. Për faktin se ka qenë vetëm një ndërrim emrash, aspak shkëputje e lidhjeve të krimit me shtetin në pushtetin e Edi Ramës.
Pasqyra e kronikës së zezë të 36 orëve të fundit e dëshmon këtë më qartë se çdo denoncim i opozitës apo fjalim krenarist i qeverisë për suksese imagjinare në luftën kundër krimit.

3 të vrarë dhe 5 të plagosur në 36 orë, në Koplik, Dukagjin, Rrëshen e Durrës, janë pasqyra e ftohtë e krimit që ka pllakosur territorin.
Këto 3 të vrarë e çojnë në 21 numrin e viktimave gjatë vitit 2023.
Këta janë faktet, numrat, të vdekurit, të plagosurit dhe pas tyre gjithë ata të afërm e të njohur që i vajtojnë.

Kjo janë tabloja tronditëse e qyteve dhe fshatrave tona, ku shqiptarët shohin skena vrasjesh dhe ndihen në pasiguri për jetën. Në anë tjetër, ajo që ndiqni cdo ditë në TV janë mburrjet e ministrave dhe kryeministrit për rendin, sigurinë, turizmin dhe jetën e lumtur në Shqipërinë e Rilindjes.

Një mal me gënjeshtra që përgënjeshtrohet nga rrëketë e gjakut që rrjedhin rrugëve të vendit. Shqiptarët tashmë pakësohen nga vrasjet dhe ata që mbesin ikin ku t’u prijë dëshpërimi dhe frika. As zgjedhjet nuk provojnë më zgjidhje sepse, shqiptarët sa më shumë skandale bëka qeveria, aq më shumë e votokan.

Partia Demokratike sensibilizon opinionin publik për të vërtetën, duke theksuar se për të kuptuar se pse krimi hedh valle, shihni zbardhjen e dosjes “Metamorfoza”. Sepse shteti është në shërbim të krimit. Sepse policia punon me Bajrët dhe me bandat si ata në të gjithë vendin. Sepse Taulant Balla ka ardhur në detyrë si koordinator i përgjithshëm i krimit,-për t’i ushqyer këto lidhje dhe jo për t’i shkatërruar ato. Me këto lidhje me krimin dhe paratë që dalin prej saj, hidhen themelet e vjedhjes së zgjedhjeve. Me zgjedhje të vjedhura shteti nuk jep llogari te qytetarët dhe kriminelët nuk pyesin për shtetin. Ata janë bashkëaksionerë në qeveri./ CNA

Lajmet e fundit nga