LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i 362 votave, akuza Veliajt/ Premtoi tren hibrid, por autobusët janë për "faqe të zezë"

3 Prill 2023, 11:47, Politikë CNA

Deputeti i 362 votave, akuza Veliajt/ Premtoi tren hibrid, por autobusët

Nënkryetari i i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka publikuar një video ku kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka premtuar një tren hibrid, ndërsa shkruan se treni jo vetëm nuk u bë, por edhe autobusët janë për "faqe të zezë”, sipas tij.

Me anë të një postimi në rrejtet sociale, Vasili e quan Veliajn një gënjeshtar pasi premtimi nuk është mbajtur.

"Pështirosja Veliaj, që vetëm gënjen!

Pështirosja gënjeu në 2019 dhe premtoi me bujë të madhe Trenin Hibrid.

Treni, që demek do të punonte edhe me korrent edhe me karburant.

Për tren as që bëhet fjale, por edhe autobuzët urbanë janë për faqe të zezë.

Sa herë ta dëgjoni këte Pështirosjen dijeni, që ky vetëm mashtron!", shkruan Vasili./CNA

Deputeti i 362 votave, akuza Veliajt/ Premtoi tren hibrid, por autobusët

 

Lajmet e fundit nga