LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati i “përvishet” Ramës/ Njerëzit po arratisen nga republika jote e ëndrrave

23 Mars 2023, 23:16, Politikë CNA
Bushati i “përvishet” Ramës/ Njerëzit po arratisen
Gazetari Andi Bushati

Gazetari Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se ikjet masive në Shqipëri kanë nisur në 10-vjeçarin e fundit.

“Në 10-vjeçarin e fundit, Shqipëria u bë vendi i kërkimit të azilantëve, jo të emigrantëve që ia kaloi Sirisë dhe Afganistanit që janë në luftë dhe padyshim që po t’i futemi analizës njerëzit ikin dhe pse s’ka një opozitë që jep shpresë dhe pse nuk shohin një të nesërme në këtë vend, pra nuk mund të përmblidhet te një njeri i vetëm, ama fakti është se ikjet masive përkojnë me ardhjen e Rilindjes në pushtet, ky është fakt,” – u shpreh Bushati.

Sipas Bushatit, Rama nuk pranon se njerëzit marrin arratinë nga republika e ëndrrave që ka ngritur vetë ai, por thotë se këta që kanë ikur nga kjo republikë ëndrrash, nuk duhet trajtuar në mënyrë raciste, referuar këtu takimit të fundit që pati Rama me Sunak në Londër./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga