LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha tregon arsyen pse u lirua Alqi Bllako: Ua kërciti dhëmbët Erion Veliajt dhe Edi Ramës

7 Tetor 2022, 11:03, Politikë CNA

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka reaguar pas lirimit të ish-deputetit socialist, Alqi Bllako.

Nga Memaliaj, Berisha tha sot se ish-deputeti Alqi Bllako u lirua nga burgu pasi kërcënoi kryeministrin Edi Rama se do fliste për aferën e inceneratorëve.

 “Dje liruan deputetin pasi ua kërciti dhëmbët Erion Veliajt dhe Edi Ramës, më lironi ose do flas. E nxorën në shtëpi Bllakon. Bllako i cili me paratë tuaja i kishte lidhur një rrogë mujore 10-12 milionë të atit sikur të ishte ai shef ekzekutivi i ndonjë korporate të madhe. Ne nuk mund të tolerojmë, nuk mund të pranojmë rritjen e çmimit të naftës. Pse Kosova dhe Mali i Zi ta kenë më lirë naftën?”/CNA.al

Lajmet e fundit nga