LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha falënderon Ramën për Iranin

7 Shtator 2022, 15:22, Politikë CNA

Basha falënderon Ramën për Iranin

Lulzim Basha, deputet i PD-së, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për Iranin.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ka përshëndetur vendimin e Ramës për ngritjen e marrëdhënieve diiplomatike me Iranin.

“Sulmi kibernetik i Iranit kundër Shqipërisë dëshmon sërish rëndësinë jetike që ka Aleanca e NATO’s për sigurinë tonë.  Ne u jemi mirënjohës SHBA për mbështetjen e pazëvendësueshme dhe qëndrojmë krah për krah aleatëve tanë në NATO për ta mbajtur Iranin përgjegjës dhe për të parandaluar kërcënimet dhe aktet kundër sigurisë sonë të përbashkët”, shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga