LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Arrestime dhe rruspa’/ Andi Bushati: Viktimat që do të hedhë Rama në arenë

8 Shtator 2022, 21:47, Politikë CNA
‘Arrestime dhe rruspa’/ Andi Bushati: Viktimat që do të
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati ka kritikuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje.

Në emisionin “Now” të Erla Mëhillit, Bushati u shpreh se do ketë dy ose tri arrestime për ata që kanë ndërtuar pa leje, në mënyrë që të tërhiqet vëmendja nga kriza ekonomike në vend.

Sipas tij, duhet t’i kërkohet llogari kreut të qeverisë, se përse ka lejuar ndërtime pa leje.

“Unë besoj se do kemi dy ose tri arrestime, dy ose tri rruspa, për t’u thënë, o ju popull i pakënaqur, mos kini mendjen te çmimet, ndërkohë që unë 4 milionë euro i harxhoj vetëm për të pasur gjelbërim nga dritarja ime. Kënaquni me viktimat që unë po hedh në arenë. Për mua vetëm kështu shpjegohet. Ne sot duhet të ishim dhe t’i kërkonim llogari Edi Ramës”, theksoi Bushati.

Lajmet e fundit nga