LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet akti normativ për ndryshimet në buxhetin 2022 në Kuvend

8 Shtator 2022, 18:51, Politikë CNA
Miratohet akti normativ për ndryshimet në buxhetin 2022 në Kuvend
Foto ilustruese

Është votuar në Parlament akti normativ për ndryshimet në buxhet. Akti Normativ mori vetëm votat e mazhorancës, konkretisht 71 vota pro, 38 kundër dhe 0 abstenim.

Gjithashtu me 107 vota është miratuar Akti Normativ për formën dhe përmasat e flamurit kombëtar, përmbajtjen e himnit kombëtar, formën dhe përmasat e stemës së Republikës së Shqipërisë dhe mënyrën e përdorimit të tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga