LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputetët braktisin sallën/ Flutura Açka nxjerr foton nga Kuvendi: Turpi e mbuloftë këtë “peizazh fajtor”!

8 Shtator 2022, 13:44, Politikë CNA

 

Sot është dita e dytë e sesionit të ri parlamentar.

Në një moment kur pritet të miratohet rregullorja e vendosjes së flamurit të Bashkimit Europian në institucionet shqiptare, salla e Kuvendit është braktisur nga ligjvënësit.

Deputetja demokrate, Flutura Açka, është revoltuar me gjestin e kolegëve.

Açka ka shpërndarë në rrjetet sociale fotot e sallës bosh dhe shkruan: Po flasim për flamurin shqiptar, o shqiptarë! Turpi e mbuloftë këtë “peizazh fajtor”!/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga