LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministrja flet për paketën antikrizë/ Deputeti ngre në mes të sallës pankartën me rritjen e çmimeve

8 Shtator 2022, 14:52, Politikë CNA
Ministrja flet për paketën antikrizë/ Deputeti ngre në mes
Foto ilustruese

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, ka prezantuar sot në Kuvend paketën e re antikrizë, ku tregonte të gjitha shtresat që përfitojnë nga kjo paketë duke nisur nga bizneset te familjarët.

Por teksa ministrja prezantonte detajet e paketës, deputeti demokrat, Dashnor Sula, ka ngritur një pankartë me çmimet e rritura të produkteve ushqimore.

Sula ka shpalosur një tabelë ku ka bërë ndryshimin e rritjes drastike të çmimeve në vetëm një vit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga