LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti kap ça të kapësh e ke në rregull”/ Duma-Ramës: Po ta kanë kap të gjithë, që kur të del llogaria “7 x 7”

8 Shtator 2022, 14:47, Politikë CNA

“Ti kap ça të kapësh e ke në rregull”/

Deputetja e PD-së, Grida Duma, dhe kryeministri Edi Rama janë përfshirë në një debat në distancë.

Pasi Rama i përmendi Lulzim Bashën dhe tabelën e shumëzimit, ka reaguar sërish Duma.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Duma shkruan “Ti kap ça të kapësh e ke në rregull".

“Ti kap ç’a të kapësh e ke në rregull!!

Po t’a kanë kanë kap të gjithë që kur të del llogaria keq varesh tek “7 x 7”!!

Nuk ke faj se nuk llogarit gjë më vetë, merr një makinë llogaritëse, dhe shumëzo siç e shkruan vetë çmimi i mbrojtur është 9.5 lekë me tvsh deri 800 këh.

800 këh x 9.5 leke me tvsh = 7600

Po a ke një tabelë shumëzimi për familjarët që mbi 800 këh do paguajnë 4.4 herë më shumë!!!

Ekspertët, gazetarët, madje dhe vetë ministria e tij e linjës përllogarisin që çmimi i energjisë do të katërfishohet pas vendimit të qeverisë”, shkruan Duma./CNA.al

“Ti kap ça të kapësh e ke në rregull”/

Lajmet e fundit nga