LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debate në Kuvend/ Berisha ‘përplaset’ me Felajn

8 Shtator 2022, 15:50, Politikë CNA
Debate në Kuvend/ Berisha ‘përplaset’ me Felajn
Ish-kryeministri Sali Berisha

Seanca e sotme parlamentare është shoqëruar me debate mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe zëvendëskryetares së Kuvendit, Ermonela Felaj.

Berisha shkoi në foltoren e Kuvendit dhe kërkoi fjalën, por Felaj i ndërpreu fjalën dhe i kërkoi të lirojë foltoren.

Pjesë nga debati:

Sali Berisha: Kreu i juaj duhet të jetë këtu e t’u thotë qytetarëve se …(flet pa mikrofon)

Ermonela Felaj: Jeni pa mikrofon dhe keni zënë foltoren. Do keni fjalën se jeni regjistruar në listën e diskutantëve dhe thojini këto kur të keni radhën, mos kërkoni fjalën për procedurë. Ju lutem uluni, kthehuni në vendin tuaj.

Sali Berisha: Ju thoni shqiptarëve mos i lani rrobat me 90 gradë.

Ermonela Felaj: Kthehuni në vendin tuaj, zënia e foltores është në shkelje të ligjit. Ça është kjo mani për të pushtuar, uluni. Mos i fyeni njerëzit në Parlament, kur të vijë radha për të folur, flisni./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga