LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Andi Bushati e deklaron publikisht/ Ja kë do të votojë në zgjedhjet e 14 majit

24 Mars 2023, 07:40, Politikë CNA
Andi Bushati e deklaron publikisht/ Ja kë do të votojë në
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati e ka shprehur hapur se për kë do të votojë në zgjedhjet e 14 majit.

I ftuar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, teksa po diskutohej për zgjedhjet vendore, Bushati e ka pranuar publikisht se në 14 maj, vota e tij do të shkojë për Arlind Qorin.

Kjo deklaratë e tij ka habitur jo pak gazetarin Arian Çani dhe të ftuarit e tjerë në emision, Lorenc Vangjeli dhe Ylli Manjani.

Kujtojmë se pas shumë përpjekjesh, një ditë më parë, KQZ regjistroi “Lëvizjën Bashkë” të Arlind Qorit si subjekt në zgjedhjet e 14 majit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga