LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuza brenda dhe jashtë Kuvendit/ Socialistët kundërpërgjigjen me 21 janarin

16 Shkurt 2023, 11:10, Politikë CNA

Akuza brenda dhe jashtë Kuvendit/ Socialistët

Akuzave të opozitës, brenda dhe jashtë kuvendit, ku po protestojnë, u është përgjigjur Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar në PS-së.

Në melodinë e bilbilave, Balla tha se një situatë të tillë, Kuvendi do ta shohë derisa të vijojë kallëzimi në SPAK për 21 Janarin.

 "Propozimi ynë është 12 orë për mocion me debat. Besojmë se janë të mjaftueshme për zhvillimin e një mocioni me debat. Ne e dimë skenari është një skenar që ndodh çdo seancë. Ndërkohë që sot familjarët e personave të vrarë më 21 janar janë në SPAK për depozitimin e një kallëzimi penal, ne do të jemi në këtë situatë në Kuvend. Ndërkohë që familjet e 21 janarit akuzojnë Sali Berishën për vrasje në bashkëpunim kjo situatë do të ndodhë. Merrni dhe lexoni një nen të rregullores se cili është shkelur. Po mbroni një deputet që vinte në seancë i pijshëm me një bilbil në gojë! Jemi dënuar edhe ne në atë kohë. Kryetare kalojmë në pikën e parë të rendit të ditës”, është shprehur Balla në Kuvend./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga