LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A doni më prova për Lulzim Bashën?

2 Shtator 2023, 16:09, Opinione Milaim Nela

A doni më prova për Lulzim Bashën?

A doni më prova për Lulzim Bashën!?

Në 50 minuta recitim Edi Ramën dhe rilindjen i përmendi përciptas vetëm njëherë dhe sa për të mos bërë be se nuk tha asnjë fjalë!

Asnjë rrjesht kundër rregjimit mafio-rilindas!

Asnjë fjalë për zgjedhjet që vidhen nga mafia e Edi Ramës!

E gjithë lufta e tij verbale ishte ndaj Sali Berishës dhe partisë që e katapultoi pa asnjë kontribut në sferat më të larta të pushtetit dhe në krye të saj për 9 vjet!

Foli për besimin në drejtësinë "rilindase" SPAK për ti bindur edhe ata pak budallenj që i kanë besuar deri më sot se ky është në shërbim aktiv ndaj Ramës dhe enturazhit rilindas.

Foli për diasporën duke përdorur disa togëfjalësh që janë shumë informues e domethënës për rolin që luajnë individë apo grupime të diasporës.

Foli për Kosovën dhe shqiptarët në Maqedoni si Ramiz Alia në vakt!
Shkoi deri atje sa ti kërcënonte demokratët se nëse doni pushtet ai vjen veç përmes meje!

Me këtë ai paralajmëroi një aleancë apo koalicion me Edi Ramën që ndoshta nuk është larg.

14:26 Opinione Agim Xhafka

Djali me biçikletë

Kur hapa derën para m’u shfaq goca. Herë pas here ajo ...

Lajmet e fundit nga