LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Feston sot ditëlindjen/ Sa vjeç është këngëtarja Artjola Toska

25 Shkurt 2024, 18:42, Lifestyle CNA

Feston sot ditëlindjen/ Sa vjeç është këngëtarja

Artjola Toska është një ndë artistet më të suksesshme të muzikës popullore shqiptare.

Artistja që ka realizuar këngë e hite nga më të ndryshmet festoon sot ditëlindjen.

Këngëtarja shumë e dashur për publikun mbush 47-vjeç, por numrat duken vetëm një numër për të, pasi Artjola njihet për bukurinë e freskët dhe vitalitetin në skenë.

Ajo e nisi karrierën e saj në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në trevat shqiptare, e nderuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës./ CNA

Lajmet e fundit nga