LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

26 Nëntor 2023, 13:22, Lifestyle CNA
FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin
Emily Ratajkowski

Influencerja Emily Ratajkowski e njohur për linjat dhe format e saj trupore ka zbuluar se shpreson të frymëzojë gra të tjera të reja, të divorcuara duke shkruar një libër për përvojat e saj.

Modelja u martua me Sebastian Bear-McClard në 2018 dhe ata sollën në jetë një djalë, Bear, para ndarjes së tyre në korrik 2022.

32-vjeçarja tregoi për numrin e ri të "Vogue Australia", se do të donte të zhbënte disa nga 'stigmat' rreth divorcit.

Nuk mund të besoj se nuk ka më libra për martesat e para që dështojnë. Kam lexuar shumë literaturë për divorcin, por ka të bëjë me familjet që mbarojnë pasi fëmijët janë rritur. Unë mendoj se kaq shumë gra po divorcohen në mosha më të reja, dhe kjo është një tabu dhe ka një stigmë të tillë rreth tij,” ka thënë Emily.

? Aktorja ka shpjeguar më tej se këto ditë femrat janë më të qëndrueshme financiarisht dhe nuk kanë nevojë të qëndrojnë në marrëdhënie të këqija.

Bota jonë ka ndryshuar kaq shumë sepse gratë po fitojnë, nëse jo të njëjtën shumë page, më shumë para se partnerët e tyre. Dhe pastaj bartja e barrës së përgjegjësive emocionale dhe fizike, puna në shtëpi. Martesa nuk është gjithmonë një marrëveshje e drejtë sa dikur, ose të paktën siç duhej të ishte. Nuk jam i sigurt nëse ka qenë ndonjëherë një marrëveshje e drejtë, kështu që nuk duhet të jetë e turpshme që ata të largohen nga ajo marrëveshje. Do të doja të shkruaja më shumë për këtë." - tha ajo.

Emily më herët diskutoi divorcin e saj ndërsa shfaqej në podcastin "Going Mental" të "Dear Media" me Eileen Kelly.

Modelja e "Versace" shtoi se po përpiqej me çdo mundësi për të kapërcyer depresionin, madje edhe duke përdorur ilaçe./CNA

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

FOTO/ Emily Ratajkowski ka gati një libër për divorcin

Lajmet e fundit nga