LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk lidhet me seksin/ Pse disa djem qëndrojnë me ju edhe kur nuk janë të dashuruar?

2 Nëntor 2022, 18:00, Kuriozitete CNA

Nuk lidhet me seksin/ Pse disa djem qëndrojnë me ju edhe kur nuk

Jeni në një lidhje me një djalë që e dini se nuk është plotësisht i fokusuar tek ju?

Ai mund t'ju thotë se nuk dëshiron të jetë në një lidhje, por më pas ai ende dëshiron të kalojë kohë me ju. Ai mund t'ju thotë dhe ndonjëherë duket se ju tregon se ju pëlqen vërtet, edhe nëse nuk ju pëlqen "ashtu".

Veprimet e tij ju lënë absolutisht të hutuar. Dhe ai ndoshta ju bën të ndiheni sikur jeni një vazhdimisht në presion.

Por cilat janë disa nga arsyet që e bëjnë një djalë i cili nuk ju do, të qëndrojë me ju

Këtu janë 5 nga më të zakonshmet:

1. Ai është i vetmuar.
Është gjendja njerëzore të duash të jesh pjesë e një çifti. Të qenit vetëm është, për shumë prej nesh, një vend jo i rehatshëm. Pra, nëse një djalë ju thotë se nuk dëshiron të jetë në një lidhje me ju, një nga arsyet që ai ju mban pranë është se ai është i vetmuar.

2. Ai është i pasigurt.
Një djalë që thotë se nuk dëshiron një lidhje, por gjithsesi ju mban pranë është një djalë që ka shumë të ngjarë të jetë i pasigurt.

3. Atij i pëlqen të flejë me ju.
Kjo nuk do të jetë surprizë për asnjërin prej jush. Djemtë duan, nuk ka nevojë, të bëjnë seks. Kur një djalë thotë se nuk dëshiron një lidhje me ju, por ju mban pranë, ai mund ta bëjë këtë vetëm për seksin.

4. Ai është ende me ju nga zakoni.
Një aspekt interesant i marrëdhënieve janë zakonet që ato krijojnë për ne. Me zakone, dua të them ato gjëra që bëni së bashku rregullisht. Ndoshta është Netflix mbrëmja e së mërkurës ose petullat e mëngjesit të së shtunës – çdo gjë që të dyve ju pëlqen të bëni së bashku rregullisht ose si një lloj rituali.

5. Ai dëshiron të mbajë opsionet e tij të hapura.
Për shumë djem që thonë se nuk duan të jenë në një lidhje, por nuk janë të gatshëm t'ju lënë të largoheni, ata e bëjnë këtë për të mbajtur opsionet e tyre të hapura./CNA.al

Lajmet e fundit nga