LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos e humbisni/ CNA TV sjell filmin për "Vajtimet e Përmbivarrshme të Shërbesës së Epitafit"

14 Prill 2023, 21:43, Kulturë CNA

Mos e humbisni/ CNA TV sjell filmin për "Vajtimet e

Në këtë natë të Premtes së Zezë, CNA TV po sjell një film për "Vajtimet e Përmbivarrshme të Shërbesës së Epitafit".

Filmi është interpretuar nga dy aktorët e mirënjohur Luiza Xhuvani dhe Kristian Koroveshi

Gjithashtu, në të kanë marrë pjesë sopranoja Enkeleda Kamani, Kori Bizantin "Shën Joan Kukuzeli"  dhe Kori i notave evropiane të Katedrales "Ngjallja e Krishtit" Tiranë.

Filmi për Vajtimet e Përmbivarrshme të Shërbesës së Epitafit është me regji të Erald Nallbanit.

Për të parë “Vajtimet” na ndiqni sonte në orën 22:00 dhe nesër në orën 20:00 në CNA TV.

Lajmet e fundit nga