LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në Katedralen “Ngjallja e Krishtit”

20 Mars 2023, 21:43, Kulturë CNA

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Sekretari i Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Imzot Paul Richard Gallagher ndodhet prej disa ditësh në një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sot zyrtari i Vatikanit ka takuar Kryepiskopin Anastas Janullatos në ambientet e kompleksit të Katedrales “Ngjallja e Krishtit”, në Tiranë.

Ka qenë radio “Ngjallja” ajo e cila ka publikuar foto nga ky takim mes Imzot Paul Richard Gallagher dhe Kryepiskopit Anastas Janullatos.

“Kryepiskopi Anastas mirëpriti sot ditën e Hënë datë 20 Mars 2023 në ambientet e kompleksit të Katedrales “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë Sh.T. Imzot Paul R. Gallagher, Sekretar për Marrëdhëniet me shtetet dhe me Organizmat Ndërkombëtare i Vatikanit”, thuhet krahas fotove./ CNA

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Zyrtari i Vatikanit takon Kryepiskopin Janullatos/ Vizitë në

Lajmet e fundit nga