LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Një komb, një flamur", urimi i veçantë i Dua Lipës për 28 Nëntorin

28 Nëntor 2023, 13:12, Lifestyle CNA
"Një komb, një flamur", urimi i veçantë i Dua
Dua Lipa

Dua Lipa ka uruar sot Ditën e Flamurit, këtë ditë të shënuar për gjithë shqiptarët. Përmes një "Instastory" ku shpërndante një postim të babait të saj Dukagjin Lipa, Dua ka zgjedhur të urojë kombin e saj.

“Një komb, një flamur. Urime Festa!”- shkruhet në postimin e Dukagjin Lipës, të cilin e ka shpërndarë këngëtarja shqiptare me famë botërore.

"Një komb, një flamur", urimi i veçantë i Dua
Postimi i Dua Lipës

Shqipëria feston sot 111 vite që nga dita kur u shpall Pavarësia. Dua Lipa është një ndër artistet shqiptare me famë botërore që na ka bërë krenarë të gjithëve në botë. Ajo e ka treguar me krenari origjinën e saj shqiptare kudo në botë.

Ajo është angazhuar shpesh për promovimin e turizmit dhe bukurisë së vendit tonë, duke shfrytëzuar kështu gjithë audiencën e saj në funksion të mbështetjes për shqipërinë.

Në të gjithë vendin sot festohet festa e flamurit. 150 delegacione nga shqipëria dhe diaspora janë mbledhur në Tiranë për paradën që po zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”./CNA

 

Lajmet e fundit nga