LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktori Xhevahir Zeneli shpallet “Qytetar Nderi” i Kolonjës

10 Korrik 2022, 19:03, Kulturë CNA
Aktori Xhevahir Zeneli shpallet “Qytetar Nderi” i Kolonjës
Agron Llakaj dhe Xhevahir Zeneli

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Xhevahir Zeneli, është shpallur “Qytetar Nderi” nga Këshilli Bashkiak Kolonjë.

Ky titull i është dhënë me motivacionin për kontributin e tij të shquar në promovimin e artit dhe kulturës kolonjare.

Ka qenë surprizë marrja e këtij titulli për Zenelin, ku pjesë e saj ka qenë dhe kolegu i tij i njohur Agron Llakaj e të tjerë humoristë shqiptarë.

Xhevahir Zeneli ka një galeri të gjerë në rolet e tij në estradë, teatër dhe kinematografi.

Aktori Xhevahir Zeneli shpallet “Qytetar Nderi” i Kolonjës

Lajmet e fundit nga