LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tentoi të kalonte 80 kilogramë drogë në Kapshticë/ Policia “kap mat” shtetasin rumun

2 Prill 2023, 18:15, Kronika CNA
Tentoi të kalonte 80 kilogramë drogë në Kapshticë/
Pika kufitare e Kapshticës

Në pikën kufitare të Kapshticës janë kapur dhe sekuestruar nga policia 80 kilogramë lëndë narkotike.

Droga ishte fshehur në një mjet rulotë i cili po drejtohej nga një shtetas rumun.

Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit dhe njofton se nuk dihet ende destinacioni i drogës.

"Si rezultat i një operacioni të mirëkoordinuar nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme të DVP Korçë, është goditur 1 tjetër tentativë e trafikimit të lëndëve narkotike në drejtim të shtetit grek.

Në kuadër të këtij operacioni, në dalje të Republikës së Shqipërisë, është ndaluar e shoqëruar një shtetas rumun dhe është sekuestruar një sasi e lëndës narkotike kanabis.

Nga ana e Policisë po vijon puna për dokumentimin e plotë të këtij rasti dhe në përfundim të veprimeve procedurale, peshimit të sasisë të lëndës narkotike, do ju informojmë me një informacion më të detajuar.", shkruhet në njoftimin e policisë./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga