LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthim me tritol në Prrenjas/ Kush është biznesmeni që i sulmuan lokalin

22 Nëntor 2022, 14:36, Kronika CNA

Shpërthim me tritol në Prrenjas/ Kush është biznesmeni

Mesnatën e kaluar në qytetin e Prrenjasit ka pasur një shpërthim, i dyshuar me eksploziv, në një nga lokalet e zonës.

Raportohet se ka pasur vetëm dëme materiale, ku janë dëmtuar pjesërisht xhamat e lokalit si dhe xhamat e disa apartamenteve pranë biznesit.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 03:00 të mëngjesit, dhe rezulton se biznesi është në pronësi të shtetasit Agim Kokonozi.

Mësohet se policia ka dokumentuar ngjarjen si dhe rënë në gjurmën e autorëve të dyshuar për shpërthimin me eksploziv./CNA.al

Lajmet e fundit nga