LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau 89-vjeçarin për lekë në Mallakastër/ Para dy vitesh përdhunoi një 23-vjeçare në grup

21 Nëntor 2022, 10:44, Kronika CNA

Vrau 89-vjeçarin për lekë në Mallakastër/ Para dy

Njëri prej autorëve të vrasjes dhe grabitjes së Musa Gudo, një nga autorët e grabitjes së Çaush Shehajt, në fshatin Klos të Mallakastrës, rezulton person me precedentë penalë.

Ai rezulton se është arrestuar më parë për përdhunim dhe shantazh.

Ai është akuzuar se ka përdhunuar një një 23-vjeçare nge Fieri.

Ngjarja ka ndodhur në maj të vitit 2020.

Në atë kohë, e reja ka deklaruar se Gudo, me të cilin kishte pasur një lidhje intime, e ftoi në shtëpinë e tij dhe e abuzoi seksualisht me të, bashkë me një mikun e tij.

Sipas saj, Gudo e kërcënoi t’i jepte para së bashku me mikun e tij.

Në gjykatën e Fierit, Musa Gudo është shfajësuar duke thënë se i kërkoi para 23-vjeçares pasi ndodhej në gjendje të vështirë ekonomike.

Ai mori përsipër fajin duke përjashtuar nga akuzat mikun e tij dhe Gjykata në atë kohë e ka lënë me masën “detyrim paraqitje”./CNA.al

Lajmet e fundit nga