LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë

29 Shtator 2023, 16:20, Kronika CNA

Sekuestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë

20 520 euro dhe 100 dollarë janë sekuestruar këtë të premte në pikën kufitare të Kakavijës, ku janë goditur 2 raste të mosdeklarimit të të hollave.

Paratë iu sekuestruan dy personave të ndryshëm, konkretisht shtetasit  Dh. H., të cilit i janë gjetur 10 365 euro, dhe shtetasit R. K., të cilit i janë gjetur 10 155 euro dhe 100 dollarë.   

Në vijim të veprimeve procedurale, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit Dh. H., 47 vjeç dhe R. K., 45 vjeç, të dy banues në Kuçovë.  

Ndërkaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ CNA

 

Lajmet e fundit nga