LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja dhe plagosja në Dukagjin/ Drejtori i Policisë Shkodër zbulon detajet

29 Shtator 2023, 10:14, Kronika CNA
Vrasja dhe plagosja në Dukagjin/ Drejtori i Policisë Shkodër
Foto ilustruese

Drejtori i Policisë Shkodër, Ervin Hodaj, ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen dhe plagosjen në Dukagjin.

Ai është shprehur për mediat se po hetohen disa pista. Por situata është e vështirë për shkak të terrenit ku ka ndodhur ngjarja.

Hodaj ka bërë me dije se ka një të dyshuar, por ende vijojnë hetimet.

Gjithashtu theksoi faktin se ngjarja ka ndodhur mes dy familjeve, të cilat kanë qenë në konflikte dhe më parë ndërsa shton se një pistë hetimi është edhe e shkuara kriminale e të plagosurit Gj.G.

Po hetohen pistat e mundshme. Janë shoqëruar dhjetëra persona. Po vijon puna për dokumentimin ligjor. Është e vështirë për shkak të terrenit ku ka ndodhur ngjarja. Po bëhet maksimumi dhe ajo që kemi grumbulluar kemi një të dyshuar për të dokumentuar ngjarjen.

Në dijeninë time janë në lidhje familjare, kanë pasur konflikte edhe më parë. I plagosuri ka pasur precedentë kriminalë në të shkuarën. Po analizohen precedentët për të arritur në dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Janë faza të rëndësishme se duhet të ruhet sekreti hetimor. Në një kohë tjetër do dalim në një komunikim për median”, tha Hodaj./ CNA

Lajmet e fundit nga