LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të cilën akuzohet

28 Shtator 2023, 13:27, Kronika CNA
FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të
Klea Gjata

"Never Gorget" është megaoperacioni që ka çuar në pranga 12 persona, ndërsa 4 janë në kërkim. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku,  u shpreh se është goditur banda kriminale e Laert Haxhiut. I penduari i drejtësisë është Artan Tafani, i cili gjatë dëshmive të tij ka treguar detaje rreth ngjarjeve kriminale. 

Policia njoftoi se janë zbardhur 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 2 raste të vjedhjes me dhunë dhe 3 raste të sigurimit të kushteve për vrasje.

Mësohet se mes 16 personave të arrestuar është edhe 27-vjeçarja Klea Gjata, nga Lushnja, partnere e Laert Haxhiut.

"Klea Gjata, 27 vjeçe, banuese në Lushnjë, dyshohet për veprat penale 'Përkrahja e autorit të krimit' dhe 'Moskallëzimi i krimit'", tha Rrumbullaku. 

Ka dyshime se Klea Gjata është e përfshirë në vrasjen e Alban Semakut në vitin 2021.

FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të

 

 

FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të

 

FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të

 

FOTO/ Kush është e dashura e Laert Haxhiut, vrasja për të

 

Lajmet e fundit nga