LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kush përdorte emrin e tij, ishte i paprekshëm!”/ Hoxha zbulon lidhjet e Laert Haxhiut me policinë

28 Shtator 2023, 22:48, Kronika CNA

“Kush përdorte emrin e tij, ishte i paprekshëm!”/ Hoxha

Gazetari Artan Hoxha zbuloi lidhjet e të shumëkërkuarit Laert Haxhiu me policinë, teksa foli për vrasjet e zbardhura nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani.

Hoxha tha në emisionin e Ylli Rakipit se Haxhiu ndante pareatë me policinë për lëndë narkotike.

Ai deklaroi se kushdo që përmendte emrin e Laert Haxhiut, ishte i paprekshëm.

"Laert Haxhiu ka patur lidhje shumë të forta. Nëse e lejon policin të ndajë para për kanabisin me këta, mos prit ta kapin. 

Ky nuk largohej nga Shqipëria. Përveç kohës pas covidit, kur u goditën dy njerëz të afërt të tij. Ky është bërë personazh shumë i rëndësishëm.

Myzeqeja është prodhues kryesor bujqësor dhe ka biznese të jashtëzakonshme. Nuk funksionoje dot, nëse nuk kishte pikë kontakti. Nëse kishe emrin e këtij, merrje paprekshmërinë. Ai goditi dhe asgjësoi rrethin e Aldo Bares. Kush nuk largohej, i vendosnin eksplozivë dhe largoheshin.

Gjithë kjo kohë e gjatë, qëndronte në kërkim. Ai u kthey në mit. Kur u kap në Greqi, u duk shumë e çuditshme.

Pasqyra, apo grafia që na kanë dhënë sot, janë krime që kanë të gjithë gamën e kodit penal brenda", deklaroi Hoxha./ CNA

Lajmet e fundit nga