LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditen trafikantët shqiptarë në Selanik/ Kapen 585 kilogramë kokainë, 5 të arrestuar

29 Shtator 2023, 15:15, Kronika CNA

Goditen trafikantët shqiptarë në Selanik/ Kapen 585

Policia greke ka goditur një rrjet të trafikut të drogës në Selanik, ku janë sekuestruar 585 kilogramë e 208 gramë kokainë.

Kjo është një nga sasitë më të mëdha të kokainës që janë identifikuar dhe sekuestruar në territorin grek.

Gjatë aksionit janë arrestuar pesë anëtarë të një organizate kriminale, katër meshkuj me origjinë shqiptare, të moshave 50, 42, 21 dhe 33 vjeç dhe një shtetas tjetër 35 vjeç.

Shumica e të arrestuarve janë me lidhje familjare, pasi dy prej tyre janë nipat e dy prej anëtarëve të organizatës kriminale.

Shuma e konfiskuar u gjet në dy automjete dhe në një shtëpi ku banonin tre nga trafikantët./ CNA

Goditen trafikantët shqiptarë në Selanik/ Kapen 585

Lajmet e fundit nga