LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Librazhd/ 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

8 Dhjetor 2023, 20:56, Kronika CNA
Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Librazhd/ 6 të plagosur, mes
Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në fshatin Xibrakë.

Automjeti me drejtues shtetasin V. Ç., 67 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi V. Ç. dhe 4 pasagjerë që udhëtonin me të dhe, si dhe një 11-vjeçare që udhëtonte në automjetin me drejtues shtetasin A. A. 

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital dhe ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga