LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja në Shkodër/ Policia zbardh detaje, 59-vjeçari mori një plumb në këmbë

8 Dhjetor 2023, 17:01, Kronika CNA
Plagosja në Shkodër/ Policia zbardh detaje, 59-vjeçari mori
Foto ilustruese

Detajet e para kanë dalë në dritë nga plagosja në fshatin Guci të Shkodrës.

Blutë bëjnë me dije se i plagosuri është identifikuar si 59-vjeçari me iniciale A. Z.

Ai ka marrë një plumb në këmbë dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Paraprakisht, nuk dihen ende rrethanat e plagosjes së 59-vjeçarit, por grupi hetimor po heton për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

"Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin Guci, Shkodër, i cili dyshohet se është plagosur me armë zjarri në këmbë jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, sapo kanë marrë njoftim, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Ndërkaq, grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga