LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfehet kushëriri i Liridonës/ Si lindën dyshimet për Naim Murselin

6 Dhjetor 2023, 21:57, Kronika CNA
Rrëfehet kushëriri i Liridonës/ Si lindën dyshimet për
Liridona Ademaj, Naim Murseli

Kushëriri i Liridona Murselit, Sadri Ademaj ka dhënë versionin e tij në lidhje me vrasjen e 30-vjeçares.

Ai ka treguar për gazetaren Klodiana Lala se si i lindën dyshimet se Naim Murseli mund të ishte organizatori i vrasjes.

 “Dyshimet e tona kanë lindur kur përshembull ai nuk është paraqitur në rastin…ne s’kemi pas’ njohuri për ku është motra jonë ku gjendet, ne e kemi dit’ se na kanë thënë është vrarë dhe ne s’kemi dit se ku është.

Na kanë thënë është në morg, ne s’kemi pas asnjë lloj informacioni. Naimi sipas familjarëve të Liridonës, nuk u bë i gjallë as në vazhdim, qoftë për tu treguar se çkishte ndodhur atë mbrëmje.

Edhe e kemi marrë një iniciativë këtu …për me shku’ e taku Naimin personalisht sepse atë e kam njohur, kam ndenjur me të, kemi pas raport të mirë, për mu ka qenë e dyshimtë, gjestet e tija. Asnjëherë nuk ka mujt’ me e thënë një fjalë të njëjtë. Nuk ka mujt asnjë fjalë të njëjtë me e thënë.

Thashë “Mirë, e pse ndaloi Liridona, pse e ndaloi Liridona veturën. Tha “Nuk e di pse e ndaloi”.

Më tej i thashë “Si ka mundësi ti je dhe në telefon se ai thojke kam qenë në telefon kështu, si ka mundësi se ti je kon tu vozit dhe në telefon në të njëjtën kohë?”, ka deklaruar Sadri Ademaj./ CNA

Lajmet e fundit nga