LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon seanca ndaj Laert Haxhiut/ Nuk pranon masakrën e Lushnjës dhe ekstradimin drejt Shqipërisë

26 Maj 2023, 13:15, Kronika CNA

Përfundon seanca ndaj Laert Haxhiut/ Nuk pranon masakrën e

Ka përfunduar seanca për caktimin e masës së sigurisë për Laert Haxhiun.

Laert Haxhiu do të transferohet drejt burgut Koridhalos deri në shqyrtim të kërkesës së autoriteteve shqiptare për ekstradimin ose jo të tij në Shqipëri.

Avokatja e tij ka theksuar se Laert Haxhiu nuk e pranon masakrën e Lushnjës në vitin 2017 si dhe nuk ka pranuar të ekstradohet drejt Shqipërisë.

Çështja e Haxhiut do të shkojë në Bordin e Apelit për të vendosur “fatin” e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga