LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përfshihet nga flakët pylli në Velipojë

30 Qershor 2022, 20:57, Kronika CNA
Përfshihet nga flakët pylli në Velipojë
Foto ilustruese

Përfshihet nga flakët një sipërfaqe e pyllëzuar në zonën e Malikolajt, në Velipojë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se flakët po përhapen me shpejtësi, me ndihmën e erës.

Ndërkohë, shërbimet e zjarrfikëses e kanë të vështirë të ndërhyjnë për shkak të terrenit të vështirë.

Ndërkohë, punonjës të zonave të mbrojtura dhe të emergjencave civile kanë ndërhyrë me mjete rrethanore dhe po mundohen të vënë nën kontroll flakët./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga