LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Motori përplaset me autobusin në Finiq, plagoset 25-vjeçarja

30 Qershor 2022, 19:38, Kronika CNA
Motori përplaset me autobusin në Finiq, plagoset 25-vjeçarja
Foto ilustruese

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë pasdite në Mesopotam të Finiqit. Policia njofton se një motor është përplasur me një autobus, ku është plagosur një 25-vjeçare.

Motori drejtohej nga shtetasi M. Z., 29 vjeç, i cili është përplasur me një mjet autobus me drejtues shtetasin V. Z., 55 vjeç. Si pasojë e përplasjes ka mbetur e dëmtuar pasagjerja shtetasja A. D., 25 vjeçe, e cila udhëtonte në motomjet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

Lajmet e fundit nga