LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shqiptarët mashtrojnë 61 vjeçaren në Selanik/ Zbrazin llogarinë e saj me mbi 76 mijë euro

30 Qershor 2022, 17:52, Kronika CNA
Shqiptarët mashtrojnë 61 vjeçaren në Selanik/ Zbrazin
Foto ilustruese

Një grup mashtruesish i kanë vjedhur një 61-vjeçareje në Selanik 76.500 euro. Sipas mediave greke, grupi përbëhej nga 5 persona nga Shqipëria dhe Kosova.

Rasti është hetuar nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Pylaia  Chortiatis dhe në dosje përfshihen veprat e organizatës kriminale, mashtrimi kompjuterik dhe aksesi i paligjshëm në të dhënat e sistemit informativ, të vazhdueshme./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga