LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Operacioni “Knock down 2”/ Shkon në 27 numri i të ndaluarve

4 Dhjetor 2022, 11:02, Kronika CNA

Operacioni “Knock down 2”/ Shkon në 27 numri i të

Në kuadër të operacionit “Knock Down 2” është ndaluar një shtetas i shpallur në kërkim, Gentian Koçoli, 39 vjeç banues në Korçë.

Kështu ka shkuar në 27 numri i të ndaluarëve nga ky operacion.

Në vijim të punës për vënien përpara përgjegjësisë ligjore, të personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit antidrogë “Knock down 2”, të finalizuar më datë 28.10.2022, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Korçë bënë ndalimin e shtetasit në kërkim Gentian Koçoli, 39 vjeç, banues në Korçë.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim”, thuhet më tej në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga