LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunoi mjekun në Gramsh/ Arrestohet autori

3 Dhjetor 2022, 14:07, Kronika CNA
Dhunoi mjekun në Gramsh/ Arrestohet autori
Foto Ilustruese

Ditën e sotme 18-vjeçari që dyshohet se dhunoi mjekun 60-vjeçar Vladimir Shuli në Gramsh, ka përfundur në pranga.

Mësohet se i riu ka dhunuar mjekun për motive të dobëta.

Njoftimi:

Në vijim të informacionit paraprak të ditës së djeshme, për një 60-vjeçar që është dërguar në spital, me dëmtime në fytyrë, ju bëjmë me dije se: 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gramsh, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, kanë kryer veprime hetimore për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti dhe identifikimin e autorit/ëve.  

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi shtetasi V. Sh., 60 vjeç, është dëmtuar në fytyrë pasi është goditur me sende të forta, për motive të dobëta, nga shtetasi A. B., 18 vjeç.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B., 18 vjeç, banues në Gramsh, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. 

Shtetasi V. Sh. ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Kujtojmë se mjeku i familjes, Vladimir Shuli 60 vjeç u dhunua fizikisht në banesën e tij mbrëmjen e 30 nëntorit. Pasi është larguar autori, mjeku ka arritur të telefonojë familjarët e tij. Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Gramshit, ku u konstatua se vuante nga problem shëndetësore (hypertension). Për këtë arsye ai u transportua drejt Tiranës, ku aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës, nën kujdesin e mjekëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga