LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Më ofroi 25 mijë euro për..."/ Zbulohet letra e Sokol Halilit pas vrasjes së ish-gruas shtatëzënë

2 Dhjetor 2022, 18:53, Kronika CNA

"Më ofroi 25 mijë euro për..."/ Zbulohet letra e Sokol

Media në Kosovë kanë publikuar letrën, që Sokol Halili i dorëzoi familjarëve të tij, pasi vrau me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij.

Ata ishin në pritje të një fëmije dhe ngajrja e rëndë ndodhi në oborrin e maternitetit në Prishtinë, dy ditë më parë.

Në letrën e publikuar nga televizioni T7, Sokoli kishte shkruar se ai e ka vrarë me vetëvdije Hamide Magashin. Më tej në letër ai shkruan se Hamide Magashi i kishte kërkuar që ta rriste fëmijën tek shtëpia e babait të saj. Gjithashtu ai kishte dashur të tregojë edhe një plan që Hamide Magashi kishte bërë më motrat e saj. Siç shkruan në letër, ajo i kishte ofruar 25 mijë euro për këtë gjë.

Kujtojmë se Sokol Halili ka kryer ditën e sotme vetëvrasje./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga